Piece na ekogroszek – czy to dobre rozwiązanie

Kategoria: Blog

Piece na ekogroszek

Rozwój rynku urządzeń grzewczych spowodował, że konsumenci mają możliwość wyboru spośród ogromu moedli kotłów grzewczych oraz pieców. Co więcej, z roku na rok wprowadzane są nowe twchnologie, zwiększające nie tylko wydajność, ale też w znacznym stopniu redukujące emisję substancji nieporządanych. Jednym z najlepiej przyjętych rozwiązań w naszym kraju stały się kotły wyorzystujące jako paliwo ekogroszek. Trudno się dziwić, tego typu rozwiązanie ma wiele niezaprzeczalnych zalet.

 

Zalety piecy na ekogroszek

 

Podstawową zaletą, która rzecz jasna w największym stpniu przyczyniła się do popularyzacji tego typu urządzeń, są niskie koszty ogrzewania domu. Ekogroszek, nawet ten najwyższej jakości, jest paliwem relatywnie tanim, a przy tym charakteryzującym się odpowiednio wysoką kalorycznością. Do tego jest bardzo łatwo dostępny, znajdziemy do na każdym niemal składzie opału. Warto decydować się na zakup w sezonie wiosenno-letnim, kiedy możemy znaleźć to paliwo w wyjątkowo korzystnych cenach.

 

Kolejną zaletą jest ekologiczna forma tego typu ogrzewania. Kocioł na ekogroszek klasy piątej to obecnie jedne z nabardziej przyjaznych środowisku rozwiązań, emotujących nawet trzy razy mniej zanieczyszczeń niż inne urządzenia. W procesie spalania groszek zmienia się w popiół, ale jego ilości również są bardzo małe. Obecnie dostępne modele są zautomatyzowane, zmniejszając zaangażowanie użytkownika w proces eksploatacji do minimum.

 

Problemy z kotłem na ekogroszek

 

Czy zatem kocioł na ekogroszek ma jakieś wady? W zasadzie przy wyborze dobrego modelu nie. Musimy oczywiście zadbać o dokładanie paliwa oraz regularne czyszczenie, ale tego typu czynności wykonujemy rzecz jasna również w wypadku innych modeli. Niektórych może odstraszać cena zakupu i montażu samego urządzenia, należy jednak pamiętać, że oszczędności na ogrzewaniu pozwalają tej inwestycji na szybki zwrot poniesionych nakładów. Warto jedynie pamiętać, że samo paliwo musi być składowane w suchym pomieszczeniu, więc jeśli nie dysponujemy takowym, musimy zaadaptować już posiadane lub stworzyć odpowiedni magazyn od zera.Zostaw komentarz